top of page

Wyrusz z nami w kawową podróż do... Lwowa!

Zaktualizowano: 24 lut 2022Naszym największym odkryciem kawowym 2019 roku został ... Lwów!


Jest to miasto długich kawowych tradycji, w którym można znaleźć miejsca o niepowtarzalnej atmosferze. Polecamy Wam odwiedzić "Kopalnię Kawy", z której zdjęcia znajdziecie poniżej. Miejsce to jest o tyle niezwykłe, że można tu zobaczyć cały proces produkcji od worków, w których zielone ziarno podróżuje z różnych zakątków świata, przez proces palenia, paczkowania, etykietowania, aż do degustacji w kawiarni. Możemy spróbować kawy parzonej na różne sposoby, z dodatkami typu mleko, bita śmietana czy alkohol. W piwnicach budynku zlokalizowane jest bardzo ciekawe muzeum, które można zwiedzić za darmo. A na koniec możemy zaopatrzyć się w kawę ziarnistą czy mieloną, różne przyprawy i akcesoria do parzenia i serwowania oraz mydła i inne kosmetyki z dodatkiem kawy. Warto spędzić tu co najmniej godzinkę albo i dwie. Miejsce to znajduje się na samym Rynku Głównym, wiec bardzo łatwo tu trafić.

Zajrzeliśmy również do kawiarni Wirmienka, gdzie można spróbować kawy parzonej w piasku na sposób wschodni. Cały rytuał odbywa się na oczach klientów. Zmielona kawa zalewana jest gorącą, ale nie wrzącą wodą w specjalnym tygielku z rączką. Następnie barista umieszcza tygielek na gorącej blasze wysypanej drobnym piaskiem cały czas delikatnie mieszając zawartość. Po krótkiej chwili napar wrze i próbuje wykipieć, do czego nie wolno dopuścić. Po opadnięciu piany kawa przelewana jest do filiżanki i serwowana. Muszę przyznać, że spodziewałam się mocnego, gorzkiego naparu, a otrzymałam niezwykle delikatną, aksamitną kawę, co było dużym zaskoczeniem. Do kawy warto zamówić coś słodkiego, np. kawałek strudla z makiem i wiśniami, coś pysznego!!!


Nie omieszkaliśmy też zajrzeć do słynnej restauracji Baczewskich, w której serwowanie kawy podniesiono do rangi sztuki, co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Do wyboru jest kawa parzona na różne sposoby oraz dodatki w postaci likierów i słodkości. Naprawdę ciężko się zdecydować!!


W obrębie Starego Miasta znaleźć można takie kulinarne perełki, jak Dom Czekolady z warsztatem czekoladownika oraz sklepem, cukiernię, w której wyrabia się przepyszne strudle, wytwórnię słynnej lwowskiej wiśniówki Pijaną Wiśnię oraz browar Prawda. O restauracjach, pierogarniach oraz innych pysznych jadłodajniach nie wspominając.


Gwarantujemy, że Lwów zachwyci Was nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale także swoją pasją do rzemieślniczego wypalania i przyrządzania kawy! 

Podobał Ci się ten wpis? Zapisz się do naszego newslettera w stopce poniżej, by dowiedzieć się o najnowszych promocjach i wpisach! Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten artykuł znajomym.


Polub nas również na Facebooku tutaj

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page