• Magdalena Małagowska

Wyrusz z nami w kawową podróż do... Lwowa!

Zaktualizowano: 30 wrz 2020Naszym największym odkryciem kawowym tego roku został ... Lwów!


Jest to miasto długich kawowych tradycji, w którym można znaleźć miejsca o niepowtarzalnej atmosferze. Polecamy Wam odwiedzić "Kopalnię Kawy", z której zdjęcia znajdziecie poniżej. Miejsce to jest o tyle niezwykłe, że można tu zobaczyć cały proces produkcji od worków, w których zielone ziarno podróżuje z różnych zakątków świata, przez proces palenia, paczkowania, etykietowania, aż do degustacji w kawiarni. Możemy spróbować kawy parzonej na różne sposoby, z dodatkami typu mleko, bita śmietana czy alkohol. W piwnicach budynku zlokalizowane jest bardzo ciekawe muzeum, które można zwiedzić za darmo. A na koniec możemy zaopatrzyć się w kawę ziarnistą czy mieloną, różne przyprawy i akcesoria do parzenia i serwowania oraz mydła i inne kosmetyki z dodatkiem kawy.

Zajrzeliśmy również do kawiarni Wirmienka, gdzie można spróbować kawy parzonej w piasku na sposób wschodni. Cały rytuał odbywa się na oczach klientów. Zmielona kawa zalewana jest gorącą, ale nie wrzącą wodą w specjalnym tygielku z rączką. Następnie barista umieszcza tygielek na gorącej blasze wysypanej drobnym piaskiem cały czas delikatnie mieszając zawartość. Po krótkiej chwili napar wrze i próbuje wykipieć, do czego nie wolno dopuścić. Po opadnięciu piany kawa przelewana jest do filiżanki i serwowana. Muszę przyznać, że spodziewałam się mocnego, gorzkiego naparu, a otrzymałam niezwykle delikatną, aksamitną kawę, co było dużym zaskoczeniem. Do kawy warto zamówić coś słodkiego, np. kawałek strudla z makiem i wiśniami, coś pysznego!!!

Nie omieszkaliśmy też zajrzeć do słynnej restauracji Baczewskich, w której serwowanie kawy podniesiono do rangi sztuki., co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Gwarantujemy, że Lwów zachwyci Was nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale także swoją pasją do rzemieślniczego wypalania i przyrządzania kawy!Podobał Ci się ten wpis? Zapisz się do naszego newslettera w stopce poniżej, by dowiedzieć się o najnowszych promocjach i wpisach!


Polub nas również na Facebooku tutaj

24 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie