top of page
Owoce kawowca w kolorze brązowym i czerwonym

Historia firmy Megan Coffee

Z zamiłowania do kawy

Kobieta w okularach z opakowaniem kawy i białą filiżanką

Choć  świat kawy pasjonuje nas od lat, to produkcją i sprzedażą świeżo palonego ziarna zajmujemy się od 2019 roku. Motywacją do rozpoczęcia tej przygody były podróże po Europe i Azji. Odkrycie bogactwa aromatów płynących ze świeżo palonego, jasnego ziarna kawy zmotywowało nas do samodzielnych eksperymentów, których efekty możesz dziś spotkać w naszym sklepie. 

 

Nasze poszukiwania głębokich i bogatych nut smakowych trwają nadal, o czym możesz się przekonać czytając nasz blog. Stawiamy szczególny nacisk na dopasowanie metody palenia i rodzaju ziarna do sposobu parzenia kawy. Każde ziarno jest inne, lecz zapewniamy, że w naszym asortymencie na pewno znajdziesz coś dla siebie.  

      

Wszystkie  nasze  kawy  pochodzą  z  kontrolowanych plantacji, każda  partia  jest certyfikowana, a  parametry  pieców  dostosowaliśmy  do  rodzaju  oferowanego  typu  ziarna. Dzięki temu każda kawa świeżo palona z naszego asortymentu ma unikalny aromat, który wskazuje na region pochodzenia, klimat uprawy, rodzaj gleb czy choćby rodzaj drzew, pod którymi rosły krzewy kawowca. Tym samym masz niezwykła okazję, by odbyć tropikalną podróż siedząc wygodnie w fotelu z kubkiem kawy Megan Coffee. 

bottom of page