top of page
Kawa GUATEMALA Santa Clara

Kawa GUATEMALA Santa Clara

Kawa Guatemala Santa Clara SHB pochodzi z południowo - wschodniego regionu Gwatemali Nuevo Oriente - Santa Rosa, z plantacji Santa Clara. Krzewy kawowca uprawia się tam na wysokości ponad 1600 m npm, co przekłada się na wolniejszy wzrost i rozwój owoców, a tym samym większą twardość ziarna. Dzięki temu nabierają głębi smaków i aromatów, a także większej słodyczy. Plantacje położone są w cieniu rodzimych drzew i krzewów na bardzo żyznej glebie. Owoce zbierane są ręcznie i poddawane odróbce na mokro.

 

Kawa Guatemala Santa Clara charakteryzuje sie niezwykle przyjemnym słodkawym smakiem z nutami cytrusowymi i czekoladowym finiszem, o niewielkiej kwasowości i przyjemnej goryczce na końcu. Smak jest zrównoważony, pełny, na pewno zadowoli każde podniebienie.

 

Jest to kawa 100 % arabika z segmentu Specialty oceniona na 83,5 / 100 punktów wg skali SCAA. Pochodzi z obróbki mokrej ( ang. washed ).

Oznaczenie SHB ( Strictly Hard Beans - wyłącznie twarde ziarna ) mówi o tym , że plantacja położona jest powyżej 1500 m npm, gdzie kawowce uprawia się w czystym środowisku, niemal bez użycia oprysków, a dojrzewanie owoców przebiega wolniej, dzięki temu ich smak jest pełniejszy. Kawy z takim oznaczeniem uważane są za najlepsze na świecie.

 

Santa Clara świetnie smakuje parzona przelewowo w ekspresie, dripie czy chemexie, jak również pod ciśnieniem w kawiarce. Dzięki wyczuwalnej goryczce bardzo dobrze komponuje się też z mlekiem. 

 

Właściwości smakowe: 

Aromat:         ★★

Kwasowość:  ★

Moc palenia:  ★★

Profil smakowy: czekolada, cytrusy, kwiaty

 

Data palenia: 12.04.2024.

 

Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 200zł. 

  • Informacje o wysyłce

    Wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego do paczkomatu InPost lub kurierem na adres. 

CenaOd 15,00 zł
Strona produktu: Stores_Product_Widget
Opinie o produkcie
Aga
średnia ocena to 5 na 5

Data

Kolejna kawa z tej palarni i kolejny hit!
Guatemala jest delikatna, ale bardzo aromatyczna. Ma delikatne czekoladowe wykończenie. Nie kwaśna. Bardzo aksamitna. Zapach - zniewalający! Aż chce się pić i żyć <3 Parzę ją w kawiarce, jeśli dla kogoś jest to istotna informacja, i jest wyborna!

Iwona
średnia ocena to 5 na 5

Data

Bardzo aromatyczna kawa! Znakomita! Szczerze polecam! :)

Basia
średnia ocena to 5 na 5

Data

Wyrazista w smaku, ale bardzo dobra. Polecam

Megan Coffee nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane opinie pochodziły od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli. 

bottom of page