Kawa ETHIOPIA Djimmah

Kawa ETHIOPIA Djimmah

Ethiopia Djimmah of Keffa to łagodna kawa afrykańska 100% arabika o charakterystycznym podłużnym kształcie ziaren. Kawa ta opisywana jest przez baristów jako liryczna, bogata i delikatna w smaku. Delikatna kwiecista kwasowość, gładka i miękka w ustach.

 

Ziarna kawy z południowej Etiopii, takie jak ta, zbierane są z tradycyjnych odmian krzewów etiopskich arabik, które od dawna uprawiane są na wyżynie Keffa. Ta suszona na słońcu kawa pochodzi z jednego z głównych regionów uprawy kawy w Etiopii, w południowo-zachodniej części kraju. Region miasta Jimma to teren zalesionych wzgórz, dlatego większość kawy rośnie tu właśnie w gęsto zalesionych obszarach, z których pochodzi znakomita kawa.

 

Delikatna kwiecista kwasowość, gładka i miękka w ustach. Wyraźne kakao i orzech, lekkie piżmo i lilia oraz owoce - truskawka, guawa, mandarynka królują w aromacie. Niezwykle mocno nasycone smakiem wykończenie prawie pozbawione goryczki. Kto powinien ją pić? Wszyscy, którzy cenią kawę zarówno delikatną, ale bujną i głęboką w smaku.

Wi