Kawa z Hondurasu SHG

Kawa HONDURAS Montecillos SHG EP

Kawa HONDURAS Montecillos SHG EP pochodzi z zachodniej części tego północnoamerykańskiego kraju, gdzie rośnie na wysokości powyżej 1350 m npm, co przekłada się na wolniejszy wzrost i rozwój owoców, a tym samym większą twardość ziarna.

Dzięki temu nabierają głębi smaków i aromatów, a także większej słodyczy. Plantacje położone są głównie w cieniu drzew bananowców. Kawowce rosną w czystym, ekologicznym środowisku, wolne od szkodników i szkodliwych grzybów. Dzięki temu nie muszą być opryskiwane pestycydami.  Ziarna są zbierane ręcznie i poddawane obróbce na mokro ( washed ).

Skrót EP świadczy o tym, że ziarna są ręcznie sortowane w celu usunięcia wadliwych ziaren oraz ciał obcych. 

 

Kawa HONDURAS Montecillos SHG EP to 100% arabika, o aksamitnym smaku i owocowym aromacie, z miękkim body i gładkim wykończeniem. Kawa ta charakteryzuje się łagodną owocową kwasowością, dobrze wyczuwalnymi nutami pomarańczy, brzoskwiń, orzechów i czekolady i delikatną słodyczą.

 

Kawa HONDURAS Montecillos SHG EP dostarczy Ci wiele przyjemności parzona zarówno ciśnieniowo, jak i przelewowo lub metodami alternatywnymi. 

 

Właściwości smakowe: 

Aromat: ★★

Kwasowość: ★

Moc palenia: ★★

 

Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 200zł. 

  • Informacje o wysyłce

    Wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego do paczkomatu InPost lub kurierem na adres. Preferowany paczkomat prosimy wpisać w sekcji: "Dodaj notatkę" w koszyku zamówienia.

12,00 złCena
 
Opinie o produkcie
Iwona