top of page
Kawa ETHIOPIA Mocca Harar

Kawa ETHIOPIA Mocca Harar

Kawa Ethiopia Mocca Harar Longberry pochodzi z wyżyn wschodniej Etiopii, gdzie krzewy kawowca uprawiane są na wysokości 1600-2100 m.n.p.m.  Region ten jest kolebką uprawy kawy, tutaj wszystko się zaczęło.

To tam według legendy w IX wieku pastuszek Kaldi zauważył, że jego kozy są bardzo pobudzone po zjedzeniu owoców z pewnych drzew. Zebrał więc trochę tych wisienek i zaniósł je do pobliskiego klasztoru, gdzie mnisi próbowali je przyrządzić na różne sposoby. W końcu powstał napój, który dawał im energię i zapobiegał zmeczeniu podczas wielogodzinnych modlitw. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

Niesamowite jest jednak to, że sposób uprawy kawowców oraz metoda obróbki ziarna praktycznie nie zmieniła się w tamtym regionie od ponad 1000 lat. Nie używa się tam nawozów, środków ochrony roślin, a zbiór odbywa się ręcznie. Następnie owoce suszy się na matach, obiera z miąższu i jeszcze raz dosusza.

 

Odmiana Mocca Harar charakteryzuje się bardzo bogatym smakiem z wyrazistymi nutami leśnych jagód, jeżyn, cytryny i ciemnej czekolady z miodowym akcentem. Jak wskazuje nazwa Longberry mamy tu do czynienia z najdłuższymi i największymi ziarnami o charakterystycznie wydłużonym kształcie. Jest to stara, nie modyfikowana odmiana kawy, ręcznie zbierana i sortowana. Wypalona kawa takich starych odmian daje ziarno zróżnicowane kolorystycznie i wielkościowo oraz zawierające sporo ziaren peaberry, czyli pojedynczych zaokrąglonych "groszków".

 

Jest to w 100% arabika, ręcznie zbierana i poddawana obróbce typu "natural".

 

Kawa świetnie smakuje z ekspresów ciśnieniowych oraz z włoskiej kawiarki czy aeropressu. Możesz ją również zaparzyć przelewowo np. w dripie czy chemexie. 

 

Właściwości smakowe: 

Aromat:         ★★

Kwasowość:  ★★

Moc palenia:  ★★

Profil smakowy: jagody jeżyny, czekolada

 

Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 200zł. 

 

  • Informacje o wysyłce

    Wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego do paczkomatu InPost lub kurierem na adres. Preferowany paczkomat prosimy wpisać w sekcji: "Dodaj notatkę" w koszyku zamówienia.

CenaOd 12,50 zł
Strona produktu: Stores_Product_Widget
Opinie o produkcie
Kasia
średnia ocena to 3 na 5

Data

Akurat nie moje smaki kawowe. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie Brazylia. W ethiopii wyczuwalna jest dla mnie kwasowość zbyt bardzo. Na pewno znajdą się smakosze takowej :)

Megan Coffee nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane opinie pochodziły od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli. 

bottom of page