top of page

Jak wykorzystać fusy z kawy do szybkiego i skutecznego sprzątania domu?

Zaktualizowano: 12 kwi


Fusy po kawie w papierowym filtrze

Fusy z kawy to jeden z najbardziej powszechnych odpadów w naszych domach. Zazwyczaj traktujemy je jako śmieci i wyrzucamy do kosza, ale okazuje się, że można je wykorzystać na wiele ciekawych i przydatnych sposobów.


W tym artykule przedstawimy ponad 10 pomysłów na to, jak wykorzystać fusy z kawy do domowych porządków. Przekonacie się, że fusy z kawy są naprawdę przydatne i mogą być używane do wielu różnych celów związanych z porządkami. Warto też podkreślić, że jest to całkowicie naturalny i bezpieczny materiał, który nie uczula, nie drażni skóry dłoni i jeszcze przyjemnie pachnie. Zamiast wyrzucać do kosza, to dobrze jest użyć je ponownie.


Usuwanie trudnych zabrudzeń w kuchni


Brudne patelnie stojące na kuchence

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zagapić podczas gotowania czy smażenia i niestety potrawa mocniej przywarła do naczynia. Takie przypalone garnki, brytfanki czy patelnie łatwiej wyczyścisz, jeśli na ich powierzchnię wyłożysz wilgotne fusy i zostawisz na kilka godzin. Po tym czasie dużo łatwiej zmyjesz przypalone miejsca, a kawa zadziała tu jak delikatny materiał ścierny.

Nie szoruj jednak zbyt mocno powierzchni garnków i patelni, bo możesz je zarysować.


Dobrym pomysłem jest również dodanie niewielkiej ilości kawowych fusów do płynu do naczyń. Dzięki temu uzyskach element ścierny i łatwiej usuniesz zaschnięte resztki oraz pozbędziesz się tłuszczu.

Stalowy zlewozmywak i suszarka z garnkami

Kawowa papka z fusów pozwoli Ci