top of page

3 najczęściej zadawane pytania przez klientów

Zaktualizowano: 2 lis 2020


kawa rzemieślnicza pytania klientów

Bardzo się cieszę, że tak wiele osób pisze do nas i pyta o różne rodzaje i odmiany kaw, które mamy w sprzedaży.

Wybór kawy dostosowanej do naszych potrzeb nie jest prosty, gdy istnieje taka różnorodność jej rodzajów.

Dla tych, którzy potrzebują krótkich i treściwych informacji, postanowiłam zebrać w jednym miejscu 3 najczęstsze rzeczy, o które pytają nasi klienci w związku z kawą.⁣


Pytanie # 1 Która z Waszych kaw jest najmniej kwaśna?⁣

Odpowiedź: Najłagodniejsza w smaku i najmniej kwasowa jest India Monsooned Malabar. Łagodność tej kawy wynika ze specyficznego rodzaju obróbki, czyli monsunowania, któremu ziarna są poddawane po zbiorze. Dzięki działaniu monsunowych deszczy i tropikalnym wiatrom kawa traci część kofeiny, która odpowiedzialna jest za kwasowość i w wyniku takiej obróbki nabiera niezwykle łagodnego smaku.⁣ Więcej o całym procesie oraz jego genezie możesz przeczytać tutaj.

Drugą bardzo łagodną pod względem kwasowości kawą jest nasza nowość: Brazil Sul de Minas, jedna z najszlachetniejszych brazylijskich arabik, która zachwyci Was łagodnym, zbalansowanym smakiem z delikatnymi nutami czekolady i migdałów oraz lekką goryczką. 
Pytanie # 2 Czy macie mieszanki z robustą?⁣

Odpowiedź: Tak, mamy dwie takie mieszanki, są to Ethiopia Crema i India Crema, które zawierają 80% ziaren arabiki i 20% ziaren robusty. Dzięki zawartości robusty kawy te mają więcej kofeiny, są też bardziej wyraziste w smaku. Świetnie smakują parzone w ekspresie ciśnieniowym, w kawiarce czy aeropressie, polecamy je również do kaw mlecznych.⁣

Pytanie # 3 Czy macie jakieś kawy smakowe?⁣

Odpowiedź: Tak, mamy takie kawy w asortymencie, znajdziesz je w naszej kolekcji Deluxe. Dwie z nich, czyli Ethiopia Deluxe oraz India Deluxe pochodzą z obróbki "honey", czyli miodowej, dzięki niej nabierają niezwykłego aromatu oraz smaku. Więcej o tym procesie obróbki ziaren kawy możesz przeczytać w naszym osobnym artykule.

Nie ma to nic wspólnego z dodatkiem jakichkolwiek obcych olejków czy innych aromatów. I tak kawa Ethiopia Deluxe ma intensywny smak i aromat gorzkiej czekolady, natomiast India Deluxe dzięki takiej obróbce charakteryzuje się niespotykanym i wyjątkowym aromatem wiśni w likierze i owocowym posmakiem.⁣

Trzecia z naszych kaw z kolekcji Deluxe, czyli Brazil Santos Irish Coffee, po wypaleniu leżakuje w beczce po whiskey i to właśnie dzięki temu możesz cieszyć jej delikatnym aromatem w swoim naparze.⁣ Jest to unikalny produkt w naszej ofercie, na pewno wart wypróbowania.
Jeżeli coś pominęłam, z przyjemnością nadrobię to w komentarzach. Nie krępuj się i pisz śmiało, a z przyjemnością odpowiem na Twoje pytanie. 


Podobał Ci się ten wpis? Zapisz się do naszego newslettera w stopce poniżej, by dowiedzieć się o najnowszych promocjach i wpisach!

Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten artykuł znajomym.

Polub nas również na Facebooku tutaj

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page